למד כיצד לעצב את תאורת הלד בחנות שלך

נורות לד

אחד מאותם אלמנטים עיצוביים אשר מושכים לקוחות רבים אל חנות מסוימת נובעים מהסיבה הפשוטה שאותו בעל חנות כבר הבין מהי הדרך למשוך לקוחות. מלבד המוצרים אותה מוכרת החנות, יש לשים לב, כי בעלי חנויות עלינו ליצור מעין "גן עדן" פרטי עבור הלקוחות ולגרום להם להתפעל מהחנות מה שיוביל בסופו של דבר לקנייה.
ישנה חשיבות עצומה לכך שחנות מעוצבת ומאובזרת במיטב גופי התאורה וכמובן בתאורה שקועה אשר מבליטה מוצרים ספציפיים. לכן, במידה ואתם מחפשים למשוך לקוחות פוטנציאלים, כדאי מאוד שתיקחו לתשומת ליבכם את הטיפים שנחלק כאן, טיפים שבסופו של דבר ישתלמו עבורכם.

טיפים שווים לחנות שווה

לא משנה אם החנות שלכם נמצאת בתוך מרכז מסחרי גדול או בשדרה ארוכה של חנויות, מה שחשוב הוא, כיצד תצליחו להבליט את החנות שלכם על פני חנויות אחרות?

ריכזנו עבורכם חמישה טיפים שווים אשר יגרמו לחנות של להתלבט בזכות תאורה יוקרתית ומזמינה אשר תמשוך לקוחות פוטנציאליים ממטרים רבים:

  1. טמפרטורת המנורות- יש לשים לב כי כל נורה פולטת חום בטמפרטורה שונה, ולכן כדאי להתקין מנורות שאינן פולטות הרבה חום וזאת על מנת להימנע מחשבון חשמל גבוה ויתרה מכך העמסה על שאר המערכות אשר עובדות בחנות, כמו מערכת מיזוג האוויר אשר פועלת בחנות.
  2. צבע האורות בחדר- ישנה חשיבות רבה לצבע האור אשר פולטת הנורה, לכן יש לשים לב לצבעים אשר מופצים ע"י הנורות, צבע איכותי יבליט את צבען המקורי של הפריטים בחנות ולא יגרום להן חלילה להיות פחות מושכים ע"י תאורה לא נכונה.
  3. שימוש במראות- הצבת מראה בחנות היא דבר הכרחי שכן היא גם מגדילה את החלל וכמובן שגם מוסיפה סטייל ויוקרה למקום.
  4. שימוש בדימרים- תפקידו העיקרי של הדימר הוא לאפשר שינוי של עוצמת האור בגופי התאורה. כלומר, ע"י שימוש בדימר נוכל לעמעם את הנורות בחנות ובכך להביא לעיצוב ייחודי בו ישנם פינות בחנות שהינן מוארות ופינות יותר חשוכות אשר יוצרות מעין "מסתוריות".
  5. הבלטת פריטים ייחודים– במידה וקיימת בחנות סחורה ייחודית אשר אותה הייתם מעוניינים למכור במיוחד, מומלץ שתשתמשו בתאורה ממוקדת על מנת לתת דגש לאותו מוצר ובמיוחד לגרום ללקוחות לקנות אותו.

סוגי התאורה העיקריים לשימוש בחנויות

אחד מאותם אתגרים איתם מתמודדים בעלי החנויות השונים, הם אתגר "הפיתוי". כיצד ניתן לפתות לקוחות פוטנציאלים להיכנס לחנות? וכיצד נגרום להם להרגיש בנוח ובעיקר כיצד נוכל להעניק להם חווית קנייה נעימה?

על מנת ליצור חווית קנייה נעימה, יש להשקיע בתאורה איכותית בהתאם, תאורה אשר תאיר את החנות בצורה ברורה, נקייה ובעיקר מזמינה.

מבין הסוגים השונים, בחרנו להתמקד בשלושת סוגי התאורה העיקריים, אשר בהן משתמשים רוב בעלי החנויות:

תאורה כללית

כשמה היא, תאורה שמאפשרת לנו לראות את הקיים בחנות בצורה סבירה, רבים מבעלי החנויות מתקינים תאורה כללית ועליה מתקינים תאורה מעוצבת וממוקדת, כלומר, מתקינים שכבת בסיס לתאורה מתקדמת יותר.

תאורה מעוצבת

תפקידה של התאורה המעוצבת היא להעניק לנו תחושה נעימה ובעיקר שהגענו למקום יוקרתי. תאורה מעוצבת צריכה מצביעה על חנות בעלת טוב טעם ובעיקר בעלת חוש אופנה. בנוסף, תאורה מעוצבת כוללת בתוכה גופי תאורה יוקרתיים כמו: נברשות, גופי תאורה שמורכבים לתקרה ועוד.

תאורה ממוקדת

תאורה ממוקדת מדגישה את הפריטים החשובים ביותר בחנות, בדרך כלל פריטים אותם בעל החנות מעוניין למכור במיוחד, ניתן לעשות זאת ע"י הדגשת הפריט באמצעות תאורה ממוקדת מתאימה אשר בסופו של דבר תביא למכירת המוצר ותינתן לו עדיפות על פני מוצרים אחרים.

הבלטת פריטים בחנות באמצעות תאורה ממוקדת

במידה ואתם מעוניינים לקדם פריטים בעלי ערך בחנות, כדאי שתחשבו היטב כיצד אתם מקדמים אותם בצורה נבונה ובמיוחד בצורה כזו שתבליט את המוצר ללא כל מאמץ מצדכם. תאורה ממוקדת, כפי שהסברנו בפסקה הקודמת, תפקידה לא רק להבליט פריטים ייחודים ובעלי ערך אלא גם למשוך לקוחות פוטנציאלים ממרחקים רבים.

ניתן למשוך לקוחות ע"י תאורה ממוקדת, ע"י הכנסת תאורת לד בכניסה לחנות, תאורה שמדגישה את חלון הראווה ומצביעה על כניסה ייחודית ובעיקר יוקרתית. בנוסף, תוכלו לקדם פריטים בחנות ע"י שימוש בתאורה אשר מתקדמת במדפים ספציפיים ובקירות החנות אשר יבליטו ויכניסו לא רק אור ייחודי אלא גם לקוחות פוטנציאלים.

לסיכום, יש לזכור כי קיימים יתרונות רבים בשימוש בתאורה ממוקדת ומעוצבת עבור החנות שלכם, וזאת מהסיבה הפשוטה שתאורה נכונה ובעיקר מעוצבת תשרה אווירה נעימה בחנות ובייחוד אווירה אלגנטית. אך, יחד עם זאת, יש לזכור כי כדאי להשתמש בנורות חסכוניות אשר לא יגבו מכם אנרגיה רבה, למשל כמו נורות לד, אשר אורח החיים שלהם ארוך מאוד וצריכת החשמל שלהן נמוכה משל נורות אחרות.

מאמר זה נכתב בשיתוף עם אתר "בר עמי תאורת לד".