עיצוב חדרי אמבטיה

חדר האמבטיה הינו החלל האינטימי ביותר, הפרטי ביותר, עבור אדם. ישנן דירות/בתים רבים בהם חלל האמבטיה הינו צפוף יחסית, ועל כן מעצב מיומן ידע לקחת את התנאים הקיימים וליצור עבורכם בצורה הטובה ביותר איזור שימושי, פרקטי ונוח. גם במרחבים גדולים יש חשיבות לעיצוב פנים נכון של חדר האמבטיה; קיימים כיום אלמנטים רבים, מעוצבים ומשוכללים של עיצוב חדרי אמבטיה אשר בעזרת מעצב יוכלו להגשים את כל ציפיותכם וליצור עבורכם חדר אמבטיה נעים, כיפי, מפנק ונוח.

מהו עיצוב חדרי אמבטיה?

בשנים האחרונות גם עיצוב חדר האמבטיה קיבל חשיבות גבוה בעיצוב הבית. חדר זה הוא החלל הכי אינטימי ופרטי בבית, ולכן אנחנו לא מזניחים אותו כאשר אנחנו מעצבים את הבית, אלא משקיעים גם בו תכנון ומחשבה שתיצור אווירה נעימה ונינוחה. היום ברוב הבתים יש כמה סוגים של חדרי אמבטיה, הראשון הוא חדר האמבטיה בחדר ההורים, השני הוא חדר האמבטיה של הילדים והשלישי הוא חדר אמבטיה המיועד לאורחים, לרוב יכיל רק שירותים וכיור קטנטן. כמובן שלכל חדר אמבטיה כזה יש ייעוד שונה ולכן העיצוב בו יהיה בהתאם לאלו המשתמשים בו. בכל חדר אמבטיה ישנן מספר מערכות המתוקנות בעת הבנייה והעיצוב של חדר זה, כגון מערכות ניקוז ואינסטלציה ומערכות חשמל: תנור חימום, תאורה חזקה ושקע ליד המראה לפן, גילוח, צחצוח או כל שימוש אחר.  בעיצוב חדר אמבטיה יש להתחשב בטעם האישי של בני הבית המשתמשים בו, ביצירת סביבה נוחה ובחלל אינטימי שנעים לשהות בו.

יתרונות לעיצוב חדר אמבטיה

 • התאמה לתקציב: מעצבים מיומנים יוכלו ליצור עבורכם חדר אמבטיה מפנק ומושלם, בכל תקציב. יש בידנו את הנסיון והידע, כמו גם בקיאות בשוק ובמוצרים הקיימים בו. סטודיו שירלי בר ידע לתעל את התקציב שלכם בצורה הטובה ביותר על מנת ליצור עבורכם את חדר האמבט המושלם.
 • ניצול שטח: חדרי אמבטיה לרב הינם חללים קטנים יחסית, שנעשה בהם שימוש רב ביותר בכל יום, ועל ידי מספר אנשים. חשוב לדעת לארגן את החלל בצורה האולטימטיבית ביותר, שתאפשר שימוש נוח ונעים.
 • חומרים: סטודיו שירלי בר בעל ידע ובקיאות בכלל החומרים החדשניים, העמידים והחכמים ביותר הקיימים בשוק זה. ישנה חשיבות רבה בבחירת מוצרים וחומרי גלם נכונים עבור חדר האמבטיה, המתאימים לאיזור הלח ועמידים בפני מים.
 • אינטימיות: צוות המעצבים שלנו יוכל להגשים את חלומותיכם בצורת חדר אמבטיה אינטימי ונעים העונה על כל ציפיותכם.
 • תכנון חכם: מעצבי הפנים שלנו הינם בעלי נסיון בארגון ועיצוב פנים של חדר האמבטיה תוך התחשבות בכל המערכות המעורבות בו; חשמל, מים וניקוז. עיצוב נכון וחכם ימנע בעתיד תקלות מעיקות ביותר.

 שאלות נפוצות

 • מה עושים עם מערכות האינסטלציה והניקוז?
  עיצוב פנים נכון של חדר האמבטיה יתחשב בכלל המערכות המעורבות בחלל זה בצורה שתמנע תקלות בעתיד. מערכות הניקוז והאינסטלציה צריכות להיות חבויות מתחת לריצוף ולקירות, ולהסתוות בעיצוב מרהיב סביבן.
 • איך להפוך חדר אמבטיה קטן למרווח?
  תכנון חכם ועיצוב נכו של החלל יכול להפוך כל חדר אמבטיה, קטן כגדול, לשימושי ונוח. בידי מעצבים יש את הידע והטריקים העיצוביים השונים שיוכלו ״להגדיל״ עבורכם את חדר האמטביה, כמו למשל להשתמש בגוונים בהירים, להציב מראות גדולות ועוד- על מנת ליצור אשליית מרחב.
 • איך שומרים על הבטיחות בעיצוב חדר האמבטיה?
  חדר האמבטיה הינו חלל בו ניתן בקלות להחליק או למעוד. חשוב לבחור באריחים תקינים המונעים החלקה, בשקעי חשמל הנמצאים בגובה מספק ולא בסכנת רטיבות. ישנן בחירות עיצוביות רבות הטומנות בחובן אלמנטים בטיחותיים ומעצבים יוכלו לענות על כך בקלות ותוך התאמה לטעם ואופי.
 • איפה מומלץ להוסיף את האמבטיה?
  זה נכון שאמבטיה במרכז חדר הרחצה זוהי פנטזיה שנראת ממש טוב בסרטים או בחלומות, אך בפועל זה אינו מיקום נוח ולא פרקטי. לרוב האנשים אין חדרי רחצה מספיק גדולים בשביל להעמיד אמבטיה במרכז, לכן ממולץ שהמקלחון או האמבטיה יהיו צמודים לקיר. כך גם יהיה יותר נוח לנוע בחלל וגם המראה יהיה מרווח יותר.

איך לעצב חדר אמבטיה?

חדר האמבטיה הוא החלל האינטימי ביותר בבית וחשוב שהוא יעוצב בחוכמה ובטוב טעם. בכדי ליצור חדר אמבטיה מושלם יש לשלב בין החזון והניסיון של המעצבת לבין טעמם האישי של המשתמשים בו. בעיצוב חדר האמבטיה יש לתכנן את המערכות הפועלות בו (מערכת הניקוז ומערכת החשמל), את מיקום האמבטיה, השירותים והכיור, את פתחי האיוורור, את הבטיחות בו, את מקומות האיחסון בו ואת החפצים שכדאי להוסיף לו. חדר זה צריך להשרות אווירה של נוחות ונועם, שניתן ליצור על ידי עיצוב נכון ומקצועי. המעצבת שירלי בר תסייע לכם בבחירת האריחים, הכיור, האמבטיה או המקלחון, המראות, ארונות האחסון וחפצי הנוי, בכדי לעצב לכם את חדר האמבטיה המתאים לכם בדיוק, שיהיה לכם נוח לשהות בו ונעים להסתכל עליו.