עיצוב מטבחים

אחד האיזורים השימושיים ביותר בבית הוא המטבח, ובו במיוחד ניתן לראות כיצד לכל אדם ומשפחה ישנם צרכים שונים בעיצוב המטבח. צוות המעצבים שלנו בעל נסיון רב ועשיר בעיצוב מטבחים שונים, ובשל כך נוכל לקחת את דרישותכם השונות והצרכים שלכם ולתעל אותם לטובת עיצוב אפקטיבי של מטבח שימושי, נעים, נוח וגם אסתטי. בהרבה דירות המטבח הינו חלל חשוף שהוא חלק מהסלון וחשוב להשקיע מעבר לפרקטיות שבו גם בנראות שלו. נשמח ללוות אתכם ולהנחות אתכם בבחירת הרהיטים, האביזרים והחומרים שיענו על צרכיכם בצורה הטובה ביותר, ובהתאם לתקציב שלכם ולנתונים הקיימים.

מהו עיצוב פנים למטבח?

המטבח הוא חדר מאוד חשוב בבית. אנחנו שוהים בו די הרבה מתחילת היום ועד סופו, כשאנחנו מכינים לעצמנו קפה טוב בבוקר, כשאנחנו מבשלים ארוחת צהריים מזינה לנו ולילדים, כשאנחנו מנשנשים בין הארוחות וכשאנחנו רוצים לשבת לארוחה רומנטית עם בן או בת הזוג כשהילדים כבר ישנים. עיצוב מטבח נכון הוא כזה שיתאים לתנאים ולצרכים שלכם. האם אתם צריכים הרבה ארונות אחסון? האם אתם אוהבים אי במטבח שלכם? איזה כיריים אתם רוצים? האם אתם רוצים כיור אחד או שניים? האם אתם מבשלים הרבה במטבח? האם אתם מארחים הרבה? האם יש לכם ילדים? את כל השאלות האלה אתם צריכים לשאול את עצמכם בכדי שתוכלו ליצור את המטבח המתאים לכם בדיוק ושיהיה לכם הכי נוח ונעים לשהות בו, לבשל בו ולארח בו.

יתרונות לעיצוב מטבח ואיך לתכנן את המטבח

 • התאמה אישית – לכל לקוח יש צרכים, שימושים ותנאים שונים במטבח שלו. כאשר נעזרים במעצבת היא מסייעת בתכנון נכון של החלל בהתאם לתנאים המצויים ולהעדפות האישיות.
 • נוחות – בגלל ששוהים הרבה משעות היום במטבח, חשוב שהוא יהיה מתוכנן היטב וייתן אווירה נינוחה. כאשר נעזרים במעצבת היא יודעת לעצב ארונות אחסון בהתאם לכמות הכלים שיש לכם, לבחור שיש העשוי מהחומרים המתאים לכם, כיריים, כיור ועוד. כל אלה נעשים בשביל שיהיה לכם נוח להשתמש במטבח שלכם.
 • התאמה לתקציב – רהיטי מטבח הינם רהיטים יקרים מאוד. מעצב טוב ידע לקחת את התקציב שלכם ולתעל אותו בצורה הטובה ביותר כך שיוכל לספק עבורכם חומרים איכותיים ושימושיים העומדים בתקציב שלכם. לסטודיו העיצוב של שירלי בר ישנו מספר רחב של חנויות המספקות ריהוט מטבח ונדע להציע לכם מהידע שלנו את האופציות המאימות עבורכם ביותר.
 • ניצול מקסימלי – צוות הסטודיו של שירלי בר הינו מקצועי ביותר ויעזור לכם לנצל את כל החלל הקיים במטבח שלכם, כך שתוכלו להפיק ממנו את המקסימום על ידי תכנון מקצועי וחכם.
 • שימוש בחומרים עמידים – בעיצוב המטבח חשוב לעשות שימוש בחומרים חדשניים, עמידים ובעלי אלמנטים עיצוביים חכמים, שיאריכו את אורך חייו של המטבח שלכם.

 שאלות נפוצות

 • האם לא עדיף לקנות מטבח מוכן?
  לפעמים מטבח מוכן יתאים לכם, אך לפעמים הוא ממש לא יענה לצרכים שלכם. ארונות האיחסון צריכים להיות לפי הכלים שאתם רוצים לאחסן, גודל השיש צריך להתאים לצורך שלכם, כך גם גודל הכיור והכיריים. לשם כך יש להעזר במעצבת שתתן לכם ליווי אישי לאורך כל התהליך ותעצב לכם את המטבח המושלם בדיוק לכם.
 • איך לעצב מטבח שיהיה בטיחותי לילדים?
  כשיש ילדים בבית עלינו לעצב את המטבח בצורה בטיחותית כדי שזאת לא תהיה סביבה המסוכנת להם. לשם כך יש לקחת את בחשבון שימוש בשיש המעוגל בפינותיו, גובה תנור לא נמוך מדי, קומקום הרחוק משפת השיש ועוד.
 • על מה חשוב לשים דגש בעיצוב המטבח?
  נוחות היא אחד השיקולים החשובים ביותר בעיצוב מטבח. אתם יכולים לעצב חלל מדהים ביופיו אך הוא לא יהיה נוח לשימוש. המטבח שלכם צריך להתאים לצרכים שלכם, בגודל המתאים, בצורה הנכונה, עם אי או בלי אי, עם כריים חשמליים או כיריים הפועלים על גז, עם כיור גדול ורחב או כיור סטנדרטי. אתם בוחרים את כל אלה כדי שיהיה לכם נוח ונעים לעבוד במטבח, לבשל בו וגם סתם לשבת בו עם כוס קפה של הבוקר.

 מדוע חשוב לעצוב את המטבח?

עיצוב מטבח זה עסק יקר, היום מטבחים עולים כמה עשרות אלפי שקלים לפחות, ולכן כדאי שההשקעה שלכם תהיה לטווח ארוך. בשביל לעצב מטבח שאתם מרוצים ממנו, שנוח לכם לנוע ולבשל בו, שעמיד מספיק לצרכים שלכם ושאתם אוהבים את סגנון העיצוב שלו, כדאי לתכנן את תהליך העיצוב בכובד ראש ולהשקיע בו די זמן. אל תתפשרו על עיצוב ותיכנון שאינו מספק את הצרכים והרצונות שלכם מהמטבח. כאשר מעצבים מטבח הוא צריך להתאים לאנשים החיים בבית ולשימושים הנעשים בו, כך שההתנהלות היומיומית בו תהיה נעימה ויעילה. יש להשקיע זמן ומחשבה בבחירת הריצוף, התאורה, מכשירי החשמל, השיש, מקומות האחסון וזרימת התנועה במטבח כדי ליצור את המטבח שמתאים לכם ויוכל לשרת אתכם ל10- 15 שנים הבאות.