מטבח חוץ לגינה – שדרוג ניכר למתחם החיצוני

האופי הישראלי כולל בו מספר מאפיינים ברורים מאליהם. אפשר למנות ראשית את האהבה לאירוח, לקבלת המבקרים בחמימות ולחלוק איתם את הפינוקים שמציע הבית שלנו. אפשר להמשיך עם השאיפה לאסתטיקה יוקרתית וליצירת אווירה מודרנית ומתקדמת, וניתן להוסיף את ההנאה מן האקלים המקומי ומשהייה מרעננת בחצר או בגינה. מאפיינים אלה ורבים נוספים אצורים כולם במטבח החוץ וכך אפשר להבין כיצד אלו הפכו לטרנד שהולך וצובר תאוצה בציבור הישראלי. מטבחי החוץ הם יוקרתיים ואסתטיים, נוחים ופונקציונאליים, וכוללים בהם אינספור יתרונות ופינוקים.

לאוהבי האירוח

מטבח חוץ לגינה הוא הפתרון המושלם לכל מי שאוהב לארח ואוהב את חווית האירוח. עם מטבח החוץ, ההתרוצצויות הלוך ושוב בין המטבח לגינה לא נחוצות עוד, וכל מלאכת האירוח יכולה להתקיים בגינה, מראשיתה ועד סופה. מטבח החוץ נותן מענה נוח שמציע את כל האלמנטים הנדרשים לאירוח איכותי ומזמין וכך משדרג את החוויה כולה לאורחים ולמארחים גם יחד.

 • בילוי משותף קבוע: מטבח החוץ נמצא תמיד בהישג יד ואין צורך להיכנס אל הבית ולקטוע את הבילוי.
 • הרגשה רצויה לאורחים: הזמינות של מטבח החוץ משתפת את האורחים ונותנת להם להרגיש בנוח, כאשר הם יכולים לגשת למטבח בקלות ולא נוצרת ההפרדה המלאכותית בינם לבין המארח.
 • שילוב הבישול עם האירוח: מטבח החוץ אינו מהווה רק פריט אחסון בעת האירוח ובמידת הצורך ניתן להכין את האוכל בנוכחות האורחים ממש, וכך ליהנות מחוויה משותפת משודרגת.

לאוהבי הבשר

השילוב של מטבח החוץ עם הגריל יוצר חווית ברביקיו יוצאת דופן, בה נמנעת ההפרדה המסורתית בין מלאכת הבישול המתרחשת בחצר לבין מלאכת הבישול המתרחשת במטבח. אותו מוקד אוסף לקרבו את שלל האלמנטים של הבישול, מונע את התנועה הכבדה מן החצר למטבח וחזרה ומאפשר לטפל בכל ההיבטים של הארוחה באותו המקום.

 • הכנת כל הארוחה במטבח אחד: ההפרדה הנפוצה בין המטבח לבין הגריל גורמת לכך שאף הכנת הטיבול לבשר מתרחשת בנפרד מהגריל. עם מטבח החוץ זה נמנע, וניתן להכין את הארוחה מראשיתה ועד סופה במטבח אחד.
 • זמינות לכל הכלים: כל כלי הבישול שעשויים להידרש לגריל נמצאים בהישג יד, כולם מצויים מראש במטבח החוץ וכל שצריך לעשות הוא לשלוף אותם ולהשתמש בהם.
 • ייצוא כל מלאכת הבישול החוצה: חלק מחוויית הגריל היא הבישול בחוץ ובמשותף עם האורחים, אז למה להשאיר את ההכנה של הסלטים, התוספות ושאר מרכיבי הארוחה בפנים? עם מטבח החוץ, ניתן להוציא גם אותם החוצה.

תוספת מרשימה לעיצוב הגינה

מטבח החוץ אינו רק פריט פונקציונאלי שכולל בו יתרונות חווייתיים מעולים, אלא גם אלמנט עיצוב בעל ערך אסתטי אדיר אשר משדרג כל חלל. קשה למצוא פריט אחר אשר משדר יוקרה באותה העוצמה של מטבח החוץ והוא הופך את הגינה למרחב חדשני בעל ערך של מודרניות וקדמה.

 • פריט עיצובי יוקרתי: קשה להתבונן ולבחון את מטבח החוץ בלא להרגיש את היוקרה שהוא משדר. מטבח החוץ מכיל בתוכו אמירה אסרטיבית שבאה לשבור את הגבולות המסורתיים של החלוקה האדריכלית ולייצר מחזה חדש ומתקדם.
 • פריט עיצובי של חיים טובים: מטבח החוץ הוא אסופה של סמלים אשר מצביעים כולם על חיים טובים ועל הנאה מהחיים. הוא משקף בו את האהבה לשהייה בגינה הרעננה ואת המחויבות לבישול ולארוחות טובות גם יחד. כך הוא מהווה בחירה בנוחות ומפיץ את התחושה החמימה הזו סביבו אל כל הנוכחים.
 • תוספת עיצובית לגינה: הכוח האסתטי הטמון במטבח החוץ אינו נותר שמור עמוק במטבח, אלא מקרין כלפי חוץ אל הגינה כולה. מטבח החוץ בתצורתו המיטבית, הוא מטבח שהעיצוב שלו נבנה מתוך דיאלוג עם החלל העיצובי של הגינה והם מייצרים ביחד מערכת אסתטית עשירה.

והחסרונות? נעדרים

רבים האנשים שחושבים על מטבח החוץ ותוהים לעצמם האם זה טוב מלהיות אמיתי. עם התרומות האיכותיות של מטבח החוץ לגינה ולאורח החיים, הן מבחינת העיצוב, מבחינת חווית הבישול ומבחינת חווית האירוח, נראה שחייבים להתלוות לכך כמה חסרונות. למרבה ההפתעה, מטבחי החוץ מיועדים לתפקוד מיטבי וכך הם נמנעים מכל החסרונות והופכים לפריט איכותי וחסר מתחרים.

 • עמידות: מטבחי חוץ איכותיים הם מטבחי חוץ אשר בנויים כך שיישארו עמידים לאורך זמן ויוכלו ללוות את אורח החיים ללא תקלות. עמידות היא אחת מן התכונות החשובות של מטבחי החוץ האיכותיים ולא ניתן למצוא בהם פגמים מבחינה זו.
 • פונקציונאליות: אחת מן התכונות החשובות למטבח החוץ הוא הפונקציונאליות שלו, וההתאמה שלו מבחינת המיקום והגודל למרחב החיצוני בו הוא ממוקם. חברות שמספקות מטבחי חוץ איכותיים מביאות את השיקולים הללו בחשבון ומאפשרות ייעוץ אדריכלי לשם ייעול המטבח ויישום פונקציונאלי חסר פשרות.
 • חזות: כאלמנט בולט בנוף החיצוני של הגינה, מטבחי החוץ חייבים לציית לסינרגיה האסתטית ולהשתלב היטב עם שלל היסודות העיצוביים. מטבחי חוץ איכותיים נותנים מענה חכם לדרישה הזו ומאפשרים יכולת מודולרית שיש בה יתרון עיצובי משמעותי שדואג להתאים כל מטבח חוץ למרחב בו הוא שוהה.

שדרוג חסר מתחרים לגינה

התרומה של מטבח החוץ לחלל החיצוני היא משמעותית ומתבטאת באינספור היבטים שונים. הנוחות והזמינות של מטבח החוץ משדרגת כל חווית אירוח, בין אם היא אינטימית בלבד או כוללת משתתפים רבים. המטבח מחדש את חווית הבישול ומשלב בו פן שלא היה אפשרי קודם לכן. אם לא די בכך, המטבח מהווה גם פנינה עיצובית שמקרינה על הגינה כולה.

בחלק מהמידע המופיע בכתבה נעזרנו בחברת דומיסיל מטבחי חוץ , החברה מתמחה בייצור ועיצוב מטבחי חוץ בטכנולוגיית ה- SEGMENT החדשנית, אשר ניתן להתרשם ממנה באתר האינטרנט של החברה: http://outdoor-kitchen.domicile.co.il/