עיצוב מסעדות

בכל עיר כיום מסעדות חדשות נפתחות בתדירות גבוהה ביותר. עולם המסעדנות הינו עולם עסקי שקשה מאוד לשרוד בו, ויש בו תחרות רבה. על כן, עיצוב פנים של מסעדות מהווה מרכיב חשוב ביותר בבניית העסק- אנשים הולכים למסעדות בכדי לחוות חוויה שמורכבת כמובן מהאוכל אך לא רק; מסעדות כיום הינן מקום בילוי, וככזה, ישנה ציפייה למקום מעוצב ומרשים, שייחקק בזיכרון. סטודיו שירלי בר ידע לקחת את המסעדה שלכם, ולעצבה בצורה ההולמת ביותר את האירוח שאתם מציעים בה, האוכל, האנשים, הלקוחות ובנוסף, בצורה שתיצור מרחב בולט וייחודי.

מהו עיצוב פנים למסעדות?

היום תרבות הבילוי במסעדות הינה מאוד פופולארית, מה שגרם לפתיחה של עוד ועוד מסעדות. בכדי לעשות את המסעדה שלכם למוצלחת עליכם לעשותה יוצאת דופן, ולשם כך כדאי להיעזר במעצבת כמו שירלי בר שתגשים לכם את כל החלומות על המסעדה שלכם. לפני שניגשים לעיצוב המסעדה, יש לחלק את החלל בצורה פרקטית וחכמה. בוחרים היכן למקם את המטבח, השירותים, המחסן ואזורי הישיבה ומחליטים מהו המרחב שאנו מקדישים לכל חדר. אחרי שחילקנו את החלל אנו מתחילים בתהליך העיצוב. בעיצוב פנים המסעדה יש להתחשב באופי המסעדה, האוכל בתפריט, סוג הלקוחות, גודל החלל הנתון, מיקום המסעדה והייחודיות שלה.

האתגר הגדול הוא עיצוב ייחודי המבדיל את המסעדה שלנו ממסעדות אחרות. בכדי לעצב את פנים המסעדה שלכם בצורה הנכונה והמוצלחת ביותר, מומלץ להיעזר במעצבת מקצועית, אשר תצליח לחזק את אופי המסעדה ולהביאו לידי ביטוי בעיצובה. בכדי לדעת מה הדרישות והשאיפות שלכם מעיצוב המסעדה עליכם לשאול את עצמכם לאיזה קהל לקוחות אתם מכוונים? איזה סגנון אוכל המסעדה מציעה, עממי או יוקרתי? ישראלי או אסייתי? האם זו מסעדה שהיא גם מקום בילוי לילי? כאשר תחליטו בדיוק מה אופי המסעדה שלכם, תוכלו לעצב אותה בצורה הטובה ביותר, שתייחד אותה מכל שאר המסעדות.

יתרונות לעיצוב מסעדות

 • ניצול מקסימלי צוות הסטודיו של שירלי בר הינו מקצועי ביותר ויעזור לכם לנצל את כל החלל הקיים במסעדה שלכם, כך שתוכלו להפיק ממנו את המקסימום על ידי תכנון מקצועי וחכם.
 • יצרת רושם ראשוני המראה החיצוני של המסעדה הוא זה היוצר את הרושם הראשוני אצל הלקוחות. כאשר מסעדה מעוצבת בטוב טעם ונעים לשהות בה, היא גם תיתפס בעיני הלקוחות כמסעדה מוצלחת שכדאי לשבת לאכול בה, עוד לפני שטעמו את האוכל.
 • נוחות מעצבת מקצועית תסייע לכם במיקום השולחנות, בבחירת כיסאות הישיבה ובסביבה מרווחת במסעדה, כך שלקוחות ירגישו שנוח ונעים להם במסעדה ויצאו ממנה עם חווית בילוי חיובית.
 • ייחודיות מעצבת עם ניסיון רב כמו שירלי בר תעזור לכם לעצב את המסעדה שלכם בצורה ייחודית ומעניינת, שתבדיל אותה ממסעדות אחרות ותיצור עניין בקרב לקוחות רבים.
 • בחירת חומרים מתאימים לכל מסעדה יש אופי שונה וייעוד שונה, לשם כך יש לבחור בסגנון עיצוב וחומרים מתאימים. בעזרת מעצבת מקצועית תעשו את הבחירות הנכונות בכל הנוגע לעיצוב המסעדה, כך שתישמר לאורך שנים ועיצובה יהיה רלוונטי גם לאחר זמן רב.

 שאלות נפוצות

 • איזה סגנון עיצוב מתאים לעיצוב מסעדה?
  אין סגנון עיצוב ספציפי המתאים לעיצוב כל המסעדות. לכל מסעדה יש אופי שונה ובחירת סגנון העיצוב תעשה בהתאם לאופי המסעדה ולקוחותיה. במסעדות פאר לדוגמא, נוטים לבחור בסגנון הקלאסי או המודרני.
 • מה הכי חשוב בעיצוב מסעדה?
  המטרה העיקרית בעיצוב המסעדה היא משיכת לקוחות ושימורם על ידי יצירת חוויה יוצאת דופן ומרגשת לכל חושיהם. המסעדה צריכה להיות שונה וייחודית מהמסעדות האחרות ותפקיד העיצוב להיות מוצלח, מעניין, מתאים לאופי המסעדה וללקוחות שלהם היא מיועדת.
 • מהי התחושה שחשוב לשמר בעיצוב מסעדה?
  מלבד האוכל הטעים והעיצוב הייחודי במסעדה, עלינו ליצור תחושה של נקיון ואסתטיקה באופן העיצוב שלנו. דבר זה בא לידי ביטוי באלמנטים עיצוביים רגועים, קווים ישרים, מקומות אחסון לכלי המסעדה, כך שתהיה אווירה נעימה בכל חלל המסעדה, החל מהכניסה אליה, למקומות הישיבה, לבר, עמדות המלצרים וכו'.

איך לעצב מסעדה?

תחילה יש להתעסק בחלק האדריכלי והטכני, שהוא חלוקת החלל לחדרים: מטבח, שירותים, אזור ישיבה, מחסן ובר. לאחר מכן, ניגשים לחלק של עיצוב פנים המסעדה. בעיצוב המסעדה על הלקוח להחליט מהו אופי המסעדה וייעודה, כך שהמעצב ידע איזה חומרים לבחור, באיזה סגנון עיצוב מומלץ להשתמש, איזה גופי תאורה מתאימים, איזה חפצי נוי ישתלבו טוב במסעדה וכו'. לאחר שנדע מה המסעדה צריכה לשדר נדע להתאים את העיצוב המתאים בדיוק לה. מטרתו של מעצב פנים המסעדה היא להבליט את ייחודה ולחזק את דימויה, ובכך להעניק חוויה מרגשת ויוצאת דופן ללקוחותיה.