רעיונות לעיצוב חדר אמבטיה

חדש אמבטיה מעוצב בצבעי לבן ואפור

סטודיו שירלי בר ישמח להציע עבורכם מניסיונו טריקים ואלמנטים עיצוביים אשר יצרו עבורכם חדר אמבטיה אינטימי, שימושי, נעים וכמובן בטיחותי. בעיצוב חדר האמבטיה חשוב לקחת בחשבון סגנון אישי וטעם אך גם אלמנטים בטיחותיים ותנאים שקיימים בשטח. טריקים להגדלת המרחב למשל יכולים להיות שימוש רב במראות גדולות, או שימוש בצבעים בהירים. עיצוב לחדרי אמבטיה גדולים יאפשר יצירת אזור הלבשה, בניית אמבטיה גדולה ומפנקת ועוד.

איך לעצב חדר אמבטיה?

ישנן דרכים רבות לעיצוב חדר האמבטיה אך עלינו להתחשב במרחב החלל בחדר האמבטיה שלנו וסגנון העיצוב שאנחנו רוצים לעצב בו. אחד הדברים הבולטים בחדרי האמבטיה היום הוא מראות גדולות, אשר יוצרות אשליה של אור ומרחב גדול. דבר נוסף שכדאי לשים לב אליו הוא שימוש בחפצים וצבעים רגועים, מכיוון שעיצוב חדר הרחצה צריך להשרות אווירה של רוגע ושלווה. הזמן המועט שאתם מבלים בחדר הרחצה הוא זמן האיכות שלכם עם עצמכם ולכן חשוב להשקיע בעיצוב חדר זה. יש לבחור כיורים, ארונות אחסון, אמבטיה ושירותים בהתאם לצרכים שלכם, כך שחדר הרחצה שלכם יהיה מושלם בדיוק לכם.

יתרונות לעיצוב חדר אמבטיה

  • בטיחות: עיצוב חדר האמבטיה חייב להיעשות בצורה בטיחותית; זהו חלל שבו ניתן להחליק בקלות, אזור רטוב בו שקעים ואביזרי חשמל חייבים להיות מונחים במקום בטיחותי.
  • חומרים: עיצוב בחומרים עמידים ואיכותיים יאריכו את חיי חדר האמבטיה שלכם. ישנם בשוק חומרים איכותיים יותר ואיכותיים פחות, וחשוב לדעת במה בוחרים.
  • אינטימיות: חדר האמבטיה הינו אזור אינטימי אשר חשוב לעצבו בצורה נעימה, בצורה שבה יהיה כיף להשתמש בו.
  • ניצול השטח: חדרי אמבטיה קטנים או גדולים דורשים התייחסות עיצובית אחרת, ומעצב מנוסה יוכל להתאים את התנאים הקיימים לטובת עיצוב מרהיב ושימושי בחלל.

שאלות נפוצות

מה עושים עם מערכות האינסטלציה והניקוז?

עיצוב נכון וחכם של החלל יתחשב במערכות הניקוד והאינסטלציה וידע להסתיר אותן בצורה אסתטית שלא תפגע בהן.

איך להפוך חדר אמבטיה קטן למרווח?

תכנון אפקטיבי של חלל קטן יעשה בצורה בה הרהיטים הינם קומפקטיים אך נוחים, הצבעים נעימים ולא מכבידים, התאורה חזקה והשימוש במראות יוצר אשליית מרחב והגדלת שטח.

איך שומרים על הבטיחות בעיצוב חדר האמבטיה?

בכדי לשמור על הבטיחות בחדר האמבטיה יש לבחור אריחי רצפה תקינים המונעים החלקה, שקעי חשמל הנמצאים בגובה ולא בסכנה של רטיבות, שימוש בשטיח מחוץ למקלחת ושיש לכיור אשר מעוגל בפינותיו. כל אלה ימנעו סכנה בחדר האמבטיה ויעשו אותו לסביבה בטוחה.

האם בתקציב נמוך אפשר ליצור חדר אמבטיה מפנק?

כמובן. ישנם בשוק סוגים שונים של רהיטי אמבטיה מפנקים ביותר, בכל התקציבים. מעצב מנוסה ידע להתאים את התקציב שלכם ולעבוד איתו בצורה שתיצור עבורכם חדר אמבטיה מפואר ומפנק, גם בתקציב נמוך יחסית.

מקלחון או אמבטיה? זאת השאלה!

זוהי שאלת השאלות ולה תשובה מורכבת. הבחירה בין מקלחון לאמבטיה תלויה במספר גורמים: גודל החלל בחדר האמבטיה, תקציב כספי, תחזוקה, אורך חיים, קהל יעד ועוד. מבחינת גודל החלל, ברור שבדירה קטנה הבחירה לרוב תהיה במקלחון, כדי לשמור על אווירה נעימה ונוחה בחדר האמבטיה. מבחינת תקציב כספי, אמבטיה לרוב יותר יקרה, גם בגלל ההתקנה שלה וגם בגלל שהיא דורשת כמויות מים גדולות מדי יום, מה שיכול להקשות מבחינה כלכלית. מבחינת קהל היעד, מדובר בעיקר באנשים צעירים או מבוגרים, צעירים לרוב מעדיפים אמבטיה ומבוגרים מעדיפים מקלחון. השאלה היא מה המקלחת שאתם אוהבים לעשות? אתם אוהבים מקלחות ארוכות ומפנקות או שאתם מעדיפים להתקלח מספר דקות בזריזות ולצאת החוצה? הבחירה הנכונה היא זאת המשלבת בין מה שאתם אוהבים ורוצים לבין התנאים שעליכם לעמוד בהם, מבחינת כספית, גודל מרחב וכו’.