תכנון נכון של הקמת ובניית מדפים למחסן

מדפים למחסן

כל מחסן, בין אם הוא ביתי, תעשייתי או משרדי – נוטה להיות מוגבל בשטחו, ועלול בקלות להפוך לעמוס ומבולגן.

אז מה עושים? – מידוף איכותי וחכם ותכנון מושכל יאפשרו לכם ליצור מחסן מזמין ולשפר פלאים את נוחות השימוש בו, כך שתצליחו לאתר במהירות כל פריט שנחוץ לכם.

כל הטיפים החשובים לתכנון חכם יותר של המחסן, ולהתקנה קלה ומקצועית של מדפים בשטחו – בכתבה שלפניכם.

 

טיפים לתכנון המחסן

אם כבר הגעתם להחלטה להקים או לסדר מחדש את המחסן שלכם, כדאי מאוד שתעשו זאת כהלכה, כדי להגיע לתוצאה שתשרת אתכם היטב לאורך זמן, ותאפשר לכם למצות את המרב משטח האחסון.

קבלו מספר טיפים חשובים שכדאי לקחת בחשבון ולהקדיש להם עוד טיפה מחשבה רגע לפני שמזמינים ומתקינים מדפים למחסן, כדי להגיע לתוצאה נוחה לשימוש ומיטבית:

  • מיפוי צרכי האחסון: מחסן מתוכנן היטב הוא כזה שעונה באופן מדויק ומקיף על הצרכים שהוא אמור למלא. לכן, לפני שאתם מתחילים למדוד ולהתקין מדפים – חשוב שתמפו את הצרכים והפונקציות אותם אמור המחסן לשרת.
  • מדידה מדויקת ומיקום נכון של הדלת: חשוב לדעת במדויק את מידותיו של המחסן שלכם, ובמידת האפשר למקם את דלת הכניסה אליו כך שתיפתח כלפי חוץ ולא תגרע משטח האחסון העומד לרשותכם.
  • הגדרת פריטי האחסון ותדירות השליפה: רצוי מאוד להגדיר את סוגי וכמויות הפריטים המיועדים לאחסון, וגם את תדירות השליפה של כל אחד מהם. כך, פריטים הנחוצים באופן שוטף ימוקמו במדפים תחתונים, ואילו ציוד שתזדקקו לו רק אחת לעונה או לעתים רחוקות – במיקומים גבוהים יותר.
  • בחירת כמות המדפים: על בסיס כמות הפריטים המשוערת לאחסון, יש לבחור את מספר המדפים הרצוי לכם.

בהקשר זה חשוב לתת את הדעת על כך שטבעם של פריטי ציוד המיועדים לאחסון הוא להתרבות עם הזמן, ולכן יש להשאיר מספר מדפים ריקים שישאירו לכם מקום להתרחבות עתידית.

 

בחירת המדפים למחסן

האם אתם מתכוונים לאחסן בגדים ומצעים – או כלי עבודה? חפצים כבדים ומאסיביים – או מסמכים וניירת עדינה?

לכל סוג של ציוד שמיועד לאחסנה – יש את מערכת המידוף שמתאימה לו, מבחינת מידות, כושר נשיאת משקל ומאפיינים נוספים.

יחד עם זאת, יהיו אשר יהיו מידות הדפים להם אתם זקוקים, התצורות שלהם וסוגיהם – תמיד עדיף לבחור במדפי מתכת מגלוונים, שמיטיבים לשאת משקל ומחזיקים מעמד במצב מעולה לאורך זמן רב יותר.

מדפי מתכת גם קלים יותר לניוד, במידת הצורך ובכל עת, ואף מגיעים בשלל צבעים, מהם תוכלו לבחור את אלו שמתאימים לטעמכם האישי ולעיצוב המחסן.

 

ארגזי אחסון לארגון הפריטים על גבי המדפים

אמנם מדפים מהווים את חלק הארי בכל הנוגע לתכנון וארגון המחסן שלכם – אבל במרבית המקרים תזדקקו גם לפתרונות נוספים, כמו ארגזים, תאים או מגירות, על מנת להגיע לסידור אפקטיבי ונוח.

המוצרים בתחום ארגון פריטי האחסון על גבי המדפים רבים ומגוונים, וכוללים, בין היתר, מגירות, ערכות תאים שונות, ארקליות מתכת או פלסטיק ועוד.

כיום קיימת גם אפשרות להזמין פתרונות אחסון בעיצוב והזמנה אישית, תוך התאמה מרבית לצרכים האישיים שלכם.

בכל מקרה, אם אינכם רוצים שבתוך זמן קצר מרחב המחסן ישוב להיות מבולגן ועמוס – אל תסתפקו במדפים בלבד – בחרו בדרך ארגון נוחה שתאפשר לכם לשמור על הסדר במרחב באופן שוטף.

 

לסיכום – אין שום סיבה שהמחסן שלכם לא יהיה נוח, מאורגן היטב ומזמין.

כל שנחוץ הוא תכנון ומחשבה מקדימים, מדפי מתכת מגלווניים איכותיים ופתרונות אחסנה המותאמים לצרכים שלכם.